Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

AFRICA GREY & AFRICA BRONZO – FARBA DEKORACYJNA – BROKAT PERŁOWY

Dekoracyjna farba do wnętrz, łącząca w sobie naturalną elegancję i refleksy odbijanego światła. Jest bezwonna, stworzona z żywic akrylowych w emulsji wodnej oraz specjalnych łusek brokatowych. Występuje w bazie perłowo-szarej i brązowo-miedzianej. Daje możliwość zastosowania efektów na powierzchni zarówno gładkiej jak i strukturalnej, utworzonej z tynku Bucciato lub Calce Marmorino. Dodaje pomieszczeniom oryginalnego wyglądu i stylu, powodując, że są rozświetlone i pełne elegancji. Doskonale nadaje się do kreowania oczekiwanego klimatu we wnętrzach, sprawia, iż stają się ekskluzywne, pełne światła, jedwabistego blasku i wyjątkowe. Stwarza doskonałe efekty zarówno we wnętrzach prywatnych jak i firmowych. Dodatkową zaletą tej farby jest to, że można ją nanosić szczotką, wałkiem, euromalem, pacą lub natryskowo.

Zastosowanie:

  • salony
  • sypialnie
  • przedpokoje
  • filary
  • kuchnie
  • pokoje dziecinne, itp.
  • Stosowana do wszystkich pomieszczeń prywatnych jak i użyteczności publicznej: (hotele, sklepy, restauracje, itp).

Właściwości:

► dobra przyczepność do różnych podłoży
► powłoka elastyczna
► odporna na zmywanie

KATALOG KOLORÓW

Rodzaje: szara perła, brąz miedziany
Wydajność: 6 – 8 m2 /1L
Opakowanie: 1L, 3L, 5L

Sposób nanoszenia: film

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować.
Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin.

2) Malowanie

Na zagruntowane podłoże nanosimy dwie warstwy farby Murival Tix lub K81 Universale w kolorze zbliżonym do warstwy dekoracyjnej Africa Grey.

Do malowania pierwszej warstwy farbę rozcieńczamy min. 25% wodą.
Po dokładnym wymieszaniu, za pomocą wałka nanosimy ją na całą powierzchnię ściany. Zaczynamy malować od góry do dołu rozprowadzając farbę równomiernie pionowymi warstwami. Prace wykonujemy szybko, uzyskując w ten sposób idealnie równą warstwę. Pomalowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na około 8 godzin.

3) Malowanie

Po wyschnięciu pierwszej warstwy nanosimy drugą\warstwę farby rozcieńczoną max. 25% wodą. Zaczynamy malować od góry do dołu, szybko rozprowadzając farbę pionowymi warstwami, uzyskując w ten sposób równe podłoże. Powierzchnię pozostawiamy na 12 godzin w celu całkowitego wyschnięcia.

4) Warstwa dekoracyjna

Pomalowaną powierzchnię delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym w celu uzyskania gładszego podłoża. Africa Grey do tego efektu stosowana jest bez potrzeby rozcieńczania. Za pomocą pacy inox, nanosimy cienką warstwę masy Africa Grey rozprowadzając ją w różnych kierunkach, zachowując symetrie tworzącego wzoru. Ciekawe efekty dekoracyjne możemy uzyskać nanosząc produkt, zarówno na podłożu gładkim jak i strukturalnym, takim jak Bucciato, Murival Plastik lub Calce Marmorino. Zaletą tej farby jest to, że może być nanoszona: pacą, szczotką, wałkiem, euromalem lub natryskowo. Africa Grey, jest nakładana etapami, aż do ukończenia całej powierzchni. Czas schnięcia warstwy ok.12 godzin.