Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

COCCIO GRASSELO – STIUK WENECKI – NAKRAPIAN

Jest to gładkie w pełni ekologiczne pokrycie dekoracyjne z dodatkiem ziaren marmurowych, wytwarzane przy użyciu naturalnych składników. Specjalnie dobrany skład na bazie wapna gaszonego pozwala na łatwe odprowadzenie wilgoci ze ścian, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Zastosowany w małych, wąskich pomieszczeniach czy na sufitach, wizualnie powiększa powierzchnię, ze względu na lustrzane odbicie światła.
Zastosowanie:

  • łazienki
  • kominki
  • przedpokoje
  • kuchnie
  • filary
  • klatki schodowe
  • pomieszczenia narażone na wilgoć zabudowy z płyt, itp.

Jest zalecany do wykończeń wnętrz, w których chcemy uzyskać efekt gładkiej powierzchni odbijającej światło. Idealnie sprawdza się w małych, wąskich pomieszczeniach, wizualnie rozświetlając – powiększa wnętrze. Produkt ten wspaniale komponuje się w pomieszczeniach hotelowych, restauracyjnych, zabytkowych, podnosząc ich standard poprzez nadanie wyjątkowego klimatu.

Właściwości:

► wysoka dyfuzja pary wodnej
► produkt naturalny
► dobra przyczepność do różnych podłoży

Sposób wykonania:

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. PRIMER to podkład kwarcowy, który należy rozcieńczyć 10-15% wodą i nanieść na gładką ścianę za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 5 godz.

2) Warstwa wstępna

Po otwarciu opakowania, należy oczyścić szpachelką wieczko i ścianki pojemnika. Następnie masę dokładnie mieszamy – ręcznie lub mechanicznie. Do nanoszenia wszystkich warstw, stosujemy profesjonalne pace ze stali INOX. Coccio Grassello zawiera w sobie drobne ziarno, dlatego też rozprowadzając masę, trzymamy pacę pod małym kątem, zwracając uwagę, żeby na powierzchni nie powstawała tzw. pralka. Masę nanosimy równomiernie za pomocą dużej pacy, w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Świeżo naniesiony produkt, rozprowadzamy po powierzchni, kierując ruchy pacy do środka. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw w formie tzw. puzzli, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy warstwę do wyschnięcia na 8h – 12h

3) Warstwa wyrównująca
Przed nałożeniem warstwy należy szpachelką usunąć wystający nadmiar produktu. Drugą warstwę stiuku COCCIO GRASSELLO nakładamy w celu pokrycia i wyrównania powierzchni, zachowując ją matową. Masę nanosimy za pomocą średniej pacy, którą ściągamy zawsze pod ostrym kątem tak, aby ziarno zawarte w masie nie pozostawiało rys. Nanosząc masę ściągamy ją, wykonując zawsze ruch w kierunku świeżo położonych warstw. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8h.

4) Warstwa wyświecająca

Do ostatniej warstwy przygotowujemy dwie pace INOX, średnią do nanoszenia i małą do wyświecania. Brzegi pacy wygładzamy drobnym papierem ściernym. Jest to ważne, ponieważ paca podczas wyświecania nie może rysować powierzchni. Zupełnie nowe pace należy przygotować, szlifując je najpierw grubszym papierem ściernym. Za pomocą szpachelki nabieramy masę COCCIO GRASSELLO i nanosimy ją na średnią pacę INOX. Następnie nakładamy masę na powierzchnię ściany i ściągamy pod ostrym kątem, wyciskając jej nadmiar. Nanosimy warstwy nachodzące na siebie o podobnej wielkości, jedna obok drugiej. Ściągając masę, wykonujemy ruch w kierunku świeżo nałożonych warstw. Po nałożeniu niewielkiej płaszczyzny, przegładzamy powierzchnię, a następnie przed wyschnięciem wyświecamy ją za pomocą małej pacy INOX, do uzyskania połysku. Ostatnią warstwę stiuku COCCIO GRASSELLO nakładamy etapami bez przerywania pracy, aż do ukończenia całej powierzchni.

Duże powierzchnie ostatniej warstwy zaleca się wykonywać w dwie osoby. Jedna osoba nanosi, delikatnie wygładzając powierzchnię, druga osoba wyświeca dosychającą warstwę stiuku.

Uwagi: dobrze wyświecony stiuk nie wymaga woskowania, jedynie miejscaszczególnie narażone na zabrudzenia można zabezpieczyć woskiem, który po naniesieniu poleruje się szmatką bawełnianą do uzyskania połysku.

Wydajność: 1kg / 1 m2
Opakowanie: 1kg, 5kg, 20kg