Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

DAMASCO – FARBA PERŁOWA ROZŚWIETLAJĄCA

Jest to eleganckie wykończenie wnętrz w masie perłowej wyglądem
i dotykiem przypominające tkaninę. Damasco łączy w sobie szlachetny efekt aksamitu, naturalną elegancję, miękkość w dotyku i refleksy światła charakterystyczne dla antycznych tekstylnych pokryć ściennych. Pozwala to na uzyskanie dekoracji, których nie da się wykonać za pomocą tradycyjnych farb.

Zastosowanie:

  • salony
  • sufity
  • gabinety
  • klatki schodowe

Stosowany do wszystkich pomieszczeń prywatnych jak
i użyteczności publicznej (hotele, sklepy, restauracje, itp).

Właściwości:

► odporna na zmywanie
► efekt rozświetlający
► dobra paroprzepuszczalność

Rodzaje: srebrna
Wydajność: 6m2/1L
Opakowania: 1L, 3L, 5L

KATALOG KOLORÓW

Sposób wykonania: film

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować.
Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin.

2) Malowanie

Na zagruntowane podłoże nanosimy dwie warstwy farby Murival Tix lub K81 Universale w kolorze zbliżonym do warstwy dekoracyjnej Damasco.
Do malowania pierwszej warstwy farbę rozcieńczamy min. 25% wodą.
Po dokładnym wymieszaniu, za pomocą wałka nanosimy farbę na całą powierzchnię ściany. Zaczynamy malować od góry do dołu rozprowadzając równomiernie farbę pionowymi warstwami. Prace wykonujemy szybko uzyskując w ten sposób idealnie równą warstwę. Pomalowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na około 8 godzin.

3) Malowanie

Po wyschnięciu pierwszej warstwy nanosimy drugą warstwę farby rozcieńczoną max. 25% wodą. Zaczynamy malować od góry do dołu, szybko rozprowadzając farbę pionowymi warstwami, uzyskując w ten sposób równe podłoże. Powierzchnię pozostawiamy na 12 godzin w celu całkowitego wyschnięcia.

4) Warstwa wstępna

Pomalowaną powierzchnię delikatnie przecieramy drobnym papierem ściernym w celu uzyskania gładszego podłoża. Masa Damasco jest gotowa do użycia, bez potrzeby rozcieńczania. Za pomocą pacy inox, nanosimy cienką warstwę Damasco w celu pokrycia całej powierzchni. Tak przygotowane podłoże pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6-8 godzin.

5) Warstwa dekoracyjna

Drugą warstwę rozprowadzamy ściągając masę Damsco
z powierzchni w różnych kierunkach, zachowując symetrie tworzącego wzoru. W ten sposób nanoszony wzór tworzy refleksy świetlne. Masę nanosimy na całej powierzchni, aż do jej ukończenia. Czas schnięcia warstwy ok. 8 godzin.