Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

GRASSMARMO – MASA WAPIENNA DEKORACYJNA

Gładkie, w pełni ekologiczne pokrycie dekoracyjne, wytwarzane przy użyciu naturalnych minerałów. Specjalnie dobrane składniki na bazie wapna gaszonego pozwalają łatwo odprowadzać wilgoć ze ścian, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Polecamy stosować w małych, wąskich pomieszczeniach, na sufitach, oraz wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać elegancki efekt refleksów, ze względu na lustrzane odbicie, wizualnie powiększa przestrzeń. Grassmarmo doskonale nadaje się do prac restauratorskich
i odnowy zabytkowych wnętrz. Jest bardzo szlachetnym efektem dekoracyjnym, wyglądem odzwierciedlającym marmur, jednakże nie jest zimny i przyjmuje temperaturę otoczenia.

Zastosowanie:

  • filary
  • kominki
  • przedpokoje
  • kuchnie
  • łazienki
  • klatki schodowe
  • pomieszczenia narażone na wilgoć

Zalecany do wnętrz, w których chcemy uzyskać antyczny charakter lub efekt gładkiego marmuru, takich jak: salony, gabinety itp.

Właściwości:

► wysoka dyfuzja pary wodnej
► produkt naturalny
► dobra przyczepność do różnych podłoży

Grassmarmo barwiony jest wg katalogu Calce Grassello

Sposób wykonania

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. PRIMER to podkład kwarcowy który należy rozcieńczyć 10-15% wodą i nanieść na gładką ścianę za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 5 godz.

2) Warstwa wstępna

Po otwarciu opakowania, należy oczyścić szpachelką wieczko i ścianki pojemnika. Następnie masę dokładnie mieszamy – ręcznie lub mechanicznie. Do nanoszenia wszystkich warstw, stosujemy profesjonalne pace ze stali INOX. Grassmarmo zawiera w sobie drobne ziarno, dlatego też rozprowadzając masę, trzymamy pacę pod małym kątem zwracając uwagę, żeby na powierzchni nie powstawała tzw. pralka. Grassmarmo nanosimy za pomocą dużej pacy,
w celu pokrycia i uzyskania gładkiej powierzchni z użyleniami. Za pomocą pacy trzymanej pod lekkim kątem, ściągamy nadmiar masy z powierzchni uzyskując w ten sposób delikatne użylenia. Na powierzchnię nanosimy płaszczyzny, dokładając je jedną obok drugiej. Prace wykonujemy etapami, łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy warstwę do wyschnięcia na 8h – 12h

3) Warstwa wyrównująca

Przed nałożeniem warstwy należy szpachelką usunąć wystający nadmiar produktu. Drugą warstwę stiuku Grassmarmo nakładamy w celu pokrycia i wyrównania powierzchni, zachowując ją matową. Masę nanosimy za pomocą dużej lub średniej pacy, wyrównując powierzchnię. Pracę wykonujemy wzdłuż przebiegających użyleń rozprowadzając masę po powierzchni. Nanosząc tą warstwę natychmiast wyciskamy nadmiar masy z powierzchni, trzymając pacę pod ostrym kątem. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy na ok. na ok. 20 min.

4) Warstwa wyświecająca

Do ostatniej warstwy przygotowujemy dwie pace INOX, średnią do nanoszenia i małą do wyświecania. Brzegi pacy wygładzamy drobnym papierem ściernym aby podczas wyświecania nie rysować powierzchni. Zupełnie nowe pace należy przed użyciem przeszlifować grubszym papierem ściernym. Za pomocą szpachelki nabieramy masę, nanosząc ją na średnią pacę. Na dosychającą powierzchnię, nanosimy masę
i ściągamy trzymając pacę pod ostrym kątem, wyciskamy jej nadmiar. Nanosimy warstwy zachodzące na siebie, jedna obok drugiej. Po nałożeniu niewielkiej płaszczyzny, przegładzamy powierzchnię, a następnie przed wyschnięciem wyświecamy ją za pomocą małej pacy INOX, do uzyskania połysku. Ostatnią warstwę masy GRASSMARMO nakładamy etapami bez przerywania pracy, aż do ukończenia całej powierzchni.

Uwagi: duże powierzchnie ostatniej warstwy zaleca się wykonywać w dwie osoby. Jedna osoba nanosi, delikatnie wygładzając powierzchnię, druga osoba wyświeca dosychającą warstwę.

Dobrze wyświecona powierzchnia nie wymaga woskowania, jedynie miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia można zabezpieczyć woskiem, który po naniesieniu poleruje się szmatką bawełnianą do uzyskania połysku.

GRASSMARMO wyprodukowane jest na bazie wapna gaszonego przy użyciu naturalnych składników, które pozwalają na łatwe odprowadzenie wilgoci ze ścian, hamując rozwój grzybów i pleśni. Produkt jest zalecany do wykończeń różnego rodzaju wnętrz, w których chcemy uzyskać efekt gładkiej powierzchni.

Wydajność: 1kg /1 m2
Opakowanie: 1kg, 5kg, 20kg