Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

METALIZZATO – FARBA METALIZUJĄCA

Efekt dekoracyjny o poświatach złota, srebra i zieleni interferencyjnej (zmiennej).
W zależności od wybranego koloru do efektu końcowego dobierana jest odpowiednia poświata. Pokrycie odporne na zmywanie, dlatego też z powodzeniem stosowane jest w miejscach narażonych na zabrudzenia. Metalizato można równiez stosować do efektów przecierek na podłoże: K81, Bucciato, Marmorino, Grassello, Unifer itp.

Zastosowanie: efekt o wyrazistym wzorze metalicznym wykorzystywany jest do dekoracji ścian salonów, sypialń, gabinetów oraz pomieszczeń użyteczności publicznej np. hoteli, restauracji czy ekskluzywnych sklepów itp.

Właściwości:

► odporny na zmywanie
► w poświatach złota, srebra i zieleni

Rodzaje: silver, gold, green
Wydajność: 6 m2 / 1L
Opakowania: 1L, 3L, 5L

SPOSÓB WYKONANIA

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA (Pokazać produkt MFA i opakowanie z wodą), który rozcieńczamy w stosunku 1:5 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 godzin.

2) Malowanie

Następną czynnością po zagruntowaniu jest nałożenie farby K81 w wybranym kolorze w celu uzyskania warstwy podkładowej. Farbę nanosimy wałkiem rozprowadzając równomiernie po całej powierzchni. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 godz.

3) Malowanie

Po wyschnięciu pierwszej warstwy farby K81
w wybranym kolorze, nanosimy jej drugą warstwę na fragment powierzchni zaczynając od górnej krawędzi ściany. Czynność tą wykonujemy małym wałkiem.

4) Warstwa dekoracyjna

Następnie na świeżą warstwę farby nanosimy pędzlem niewielką ilość farby Metalizzato w formie nieregularnch linii. Tak naniesione Metalizzato rozprowadzamy delikatnie wałkiem po jeszcze, mokrej warstwie farby K81. Wałek z metalizato prowadzimy poziomo, trzymając rączkę wałka pod odpowiednim kątem uzyskując w ten sposób wzór na dekorowanej powierzchni. Podobnie nanosimy drugi kolor Metalizzato, tworząc powtarzający się na całej powierzchni wzór. Po zakończeniu pracy, powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godz.

Pokrycie w tym systemie jest odporne na zmywanie, dlatego też
z powodzeniem stosowane jest w miejscach narażonych na zabrudzenia.