Promocja!!! Tynki

SILOXCAP
(tynk zewnetrzny baranek)
CENA DETALICZNA w opakowaniach 23KG
TYLKO 9,80 PLN BRUTTO ZA 1KG

Get Adobe Flash player

SILOMUR – impregnat bezbarwny do murów

impregnacja piaskowca silomur na murSILOMUR – impregnat bezbarwny do murów to skuteczny impregnat stosowany na różne rodzaje elewacji, narażone na szkodliwe działanie kwasów występujących w atmosferze oraz atak szkodników pochodzenia biologicznego takich jak bakterie, pleśnie, grzyby i wodorosty.
Zastosowanie impregnatu SILOMUR zapobiega przenikaniu w głąb struktury tynku wilgoci, a wraz z nią wszystkich substancji występujących w atmosferze. Silomur jest mineralnym preparatem – siloksanowym, chemicznie stabilnym na alkalia w związku z czym powierzchnie sa odporne na penetrację wody. Nie tworzy powłoki, pozwala oddychac murom bez zmiany ich wyglądu i barwy. Jego skuteczność została testowana i potwierdzona w okresach ostatnich dziesięcioleci w najbardziej ekstremalnych warunkach jakimi są stare zabytki, dodatkową trudnością jaką udało mu się pokonać było ich usytuowanie czyli budynki te znajdowały się w okolicy wody w Wenecji.

bezbarwny preparat do cegłyZastosowanie:

cegła
kamień
tynki zewnętrzne
marmur
elewacje cementowo-wapienne
terrakota, ceramika itp..

Właściwości:

► nie zmienia koloru podłoża
► odporny na penetrcję wody
► oddycha odprowadzając parę wodną z murów
► chroni przed wilgocią
► nie tworzy grubej warstwy

Silomur zapobiega penetracji wody w strukturę elewacji, która jest spowodowana różnym stopniem absorpcji kapilarnej materiałów wykorzystanych do budowy i mającej wpływ na wykwity solne oraz występowanie wapna na elewacji.
impregnacja murówW materiałach budowlanych w których występują sole rozpuszczalne w wodzie następuje przenoszone ich na powierzchnię zewnętrzną ściany. Krystalizacja tych soli jest widoczna na powierzchni pod postacią białego lub kolorowego nalotu. W następstwie powyższego w zależności od natężenia może to doprowadzić do zniszczenia struktury materiału poprzez rozrost grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów (oznaką tego jest powstawanie brudnych plam, które rozwijają się w środowisku wilgotnym).

Udowodniono, że długotrwała obecność grzybów może uszkodzić strukturę materiału z którego wykonana jest elewacja. Również szkody spowodowane działaniem niskich temperatur tj.: zamarzająca woda zwiększa swoja objętość o około 10 % przez co wywołuje silny nacisk na strukturę materiału z którego wykonana jest elewacja. Takie działanie możne doprowadzić do uszkodzeń struktury powodując pęknięcia i odpadania większych fragmentów tynku. Nowoczesne materiały budowlane są bardzo wrażliwe na utratę izolacji termicznej spowodowanej absorpcją wilgoci. Zastosowanie impregnatu SILOMUR zabezpieczy je przed utratą właściwości termicznych. Poprzez nawiercanie otworów w murach możemy zabezpieczyć je dodatkowo również w głębszych warstwach – dotyczy to zwłaszcza obiektów zabytkowych, znajdujących się w pobliżu wody i innych niesprzyjających warunków, wywołujących korozję chemiczną.

korozja chemiczna murów i budynków jak radzić sobie z problemem

PREZENTACJE POWERPOINT – zachęcamy do zobaczenia