Promocja!!! Tynki

SILOXCAP
(tynk zewnetrzny baranek)
CENA DETALICZNA w opakowaniach 23KG
TYLKO 9,80 PLN BRUTTO ZA 1KG

Get Adobe Flash player

TRAVERTINO NEW CONCEPT – TRAWERTYN Z CEKINAMI

Tynk szlachetny na bazie wapna gaszonego. W pełni ekologiczny, z dużą zdolnością dyfuzji, do zastosowania zarówno we wnętrzach antycznych jak i współczesnych. Posiada w systemie wykończenia, które dekorują i jednocześnie zabezpieczają powierzchnie szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie a nawet szorowanie.

Zastosowanie:

  • kominki
  • przedpokoje
  • kuchnie
  • bonie
  • klatki schodowe
  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

Doskonale nadaje się do wykończenia powierzchni szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz miejsc użyteczności publicznej. Produkt łatwy w konserwacji, odporny na mycie a nawet szorowanie.

Właściwości:

► wysoka dyfuzja pary wodnej
► odporny na szorowanie
► produkt naturalny
► dobra przyczepność do różnych podłoży

KATALOG KOLORÓW

SYSTEM NANOSZENIA

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. MFA to koncentrat gruntujący, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą.
Na gładką powierzchnię ściany nanosimy grunt, który rozprowadzamy za pomocą ławkowca. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5h.

2) Podkład kwarcowy
Następnie na powierzchnię nanosimy podkład kwarcowy. Bucciato należy rozcieńczyć ok. 50% wodą, dobrze wymieszać i nanieść na ścianę za pomocą ławkowca. Powstała powierzchnia kwarcowa zwiększy przyczepność i ułatwi nam nanoszenie kolejnych warstw. Po nałożeniu całej powierzchni, pozostawiamy ją do wyschnięcia na ok. 5 godz.

3) I warstwa

Nakładamy metalową pacą cienką warstwę Travertino New Concept na powierzchnię, rozprowadzając ją na grubość ziarna i wyciskając nadmiar. Prace wykonujemy poziomymi warstwami. W masie zawarte jest ziarno trawertynu i dlatego podczas ostatnich ruchów rozprowadzania, trzymamy pacę pod małym kątem, zwracając uwagę, żeby na powierzchni nie powstawała tzw. pralka.

4) II warstwa

Na lekko podeschniętą pierwszą warstwę nanosimy następną, w celu wyrównania powierzchni (masę nakładamy etapami). Po ok. 5 min. wydrapujemy ostrym narzędziem wzór trawertynu. Po wydrapaniu powierzchnię wygładzamy, trzymając pacę pod małym kątem. Tak uzyskaną warstwę, pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8 godzin.

5) Gruntowanie

Przed impregnacją, powierzchnię należy zagruntować. Koncentrat gruntujący MFA należy rozcieńczyć w stosunku 1:4 z wodą i nanieść wzdłuż wydrapanego wzoru. Czynność tą wykonujemy na całej powierzchni. W przypadku naniesienia nadmiaru gruntu należy powierzchnię wytrzeć szmatką bawełnianą. Następnie pozostawić do wyschnięcia na ok.5 godzin.

6) Impregnacja

Impregnacja warstwy. KIMERA jest farbą transparentną, która za podkreśla jej wzór dekoracyjny. Barwiąc Kimerę możemy uzyskać bardziej wyrazistszy wzór
na powierzchni. Przed nałożeniem Kimerę rozcieńczamy od 30 do 50% wodą. Następnie warstwę trawertynu impregnujemy nanosząc Kimerę pędzlem i wcieramy euromalem. Czynność tą wykonujemy wzdłuż wydrapanego wzoru. Po nałożeniu i rozprowadzeniu, nadmiar wycieramy szmatką bawełnianą.