Farba akrylowa K81 najwyższej jakości

Odporna na zmywanie, duża siła krycia, wysoka wydajność!

Get Adobe Flash player

VELLUTI – MASA DEKORACYJNA

Efekt dekoracyjny do wykonania na farbie K81 lub stiuku weneckim Calce Grassello. Pokrycie o pięknych refleksach świetlnych z poświatą złota lub perły, która nadaje pomieszczeniom ekskluzywny charakter. Intensywność poświaty widoczna jest w zależności od kąta padania światła. Pokrycie wykonane za pomocą tej masy jest bardzo eleganckie i praktyczne z uwagi na odporność na zmywanie. W zależności od wybranego koloru dobierana jest odpowiednia poświata do efektu końcowego złota lub perłowa.

Zastosowanie:

  • salony
  • sypialnie
  • przedpokoje
  • zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, itp.

Wykorzystywane jest do dekoracji gabinetów oraz pomieszczeń użyteczności publicznej np. banków, hoteli, restauracji czy ekskluzywnych sklepów.

Właściwości:

► odporna na zmywanie
► efekt rozświetlający
► dobra paroprzepuszczalność

Rodzaje: base silver, base gold
Wydajność: 8m2 /1L na stiuku i 4-5 m2 /1L (na farbie)
Opakowania: 1L, 4L

Katalog kolorów:

SPOSÓB WYKONANIA

1) Gruntowanie

Wstępnie należy powierzchnię zagruntować. W przypadku, gdy ściany gruntowane są produktem innym niż MFA, należy zastosować podkład kwarcowy PRIMER FONDO.Na powierzchnie wykonane z gładzi gipsowych, stosujemy koncentrat gruntujący MFA, który rozcieńczamy w stosunku 1:3 z wodą. Za pomocą ławkowca rozprowadzamy grunt po powierzchni. Gruntowanie wzmacnia podłoże, zwiększa przyczepność i zapobiega nadmiernej chłonności, co ułatwia nam nanoszenie następnych warstw. Po zagruntowaniu, powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na ok. 5h.

2) Warstwa wstępna

Po otwarciu opakowania, należy oczyścić szpachelką wieczko
i ścianki pojemnika. Następnie masę dokładnie mieszamy – ręcznie lub mechanicznie. Do nanoszenia wszystkich warstw, stosujemy profesjonalne pace ze stali INOX. Pierwszą warstwę stiuku Calce Grassello nanosimy za pomocą dużej pacy, w celu pokrycia powierzchni, tworząc delikatne użylenia. Na ścianę, nanosimy masę cienką warstwą w formie tzw. puzzli o powierzchni około 0,5 metra kwadratowego. Świeżo naniesioną płaszczyznę rozprowadzamy kierując ruchy pacy do środka. Podczas tej czynności umiejętne oderwanie pacy od powierzchni, pozostawia delikatnie użylenia. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy warstwę do wyschnięcia na 8h – 12h.

3) Warstwa wyrównująca

Przed nałożeniem warstwy należy szpachelką usunąć wystający nadmiar produktu. Drugą warstwę stiuku CALCE GRASSELLO nakładamy w celu pokrycia i wyrównania powierzchni zachowując ją matową. Masę nanosimy za pomocą dużej lub średniej pacy, wyrównując ją na powierzchni. Podczas nanoszenia należy zawsze mieć na pacy masę, ułatwi nam to położenie warstwy bez wyświecenia. Nanosząc masę ściągamy ją, wykonując zawsze ruch w kierunku świeżo położonych warstw. Prace wykonujemy etapami łącząc płaszczyzny poszczególnych warstw, aż do ukończenia całej powierzchni. Po nałożeniu pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 8h.

4) Warstwa dekoracyjna

Przed użyciem masę perłową Velluti należy dokładnie wymieszać – ręcznie lub mechanicznie. Na przygotowaną powierzchnię, powstałą z warstw stiuku Calce Grassello, nanosimy masę Velluti za pomocą dużej lub średniej pacy INOX. Nakładamy warstwy nachodzące na siebie delikatnie ściągając nadmiar masy z powierzchni. Ruch pacy podczas ściągania wykonujemy w kierunku świeżo nałożonych warstw. Czynność tą wykonujemy cyklicznie, aż do ukończenia całej powierzchni. Dla uzyskania ciekawszych efektów dekoracyjnych masa Velluti zbliżona jest kolorystycz nie do warstw podłoża. W zależności od wybranego koloru do efektu końcowego dobierana jest odpowiednia poświata, złota lub perłowa.To eleganckie o pięknych refleksach świetlnych i jednocześnie bardzo praktyczne, bo odporne na zmywanie pokrycie dekoracyjne wykorzystywane jest do dekoracji salonów, sypialń, gabinetów oraz pomieszczeń użyteczności publicznej np. banków, hoteli, restauracji czy ekskluzywnych sklepów.